Актуально

Drošas braukšanas nodarbībās reģionos “333” apmācījis 259 autovadītājus

Rūpējoties par ceļu satiksmes drošības uzlabošanu, sporta kompleksa „333” drošas braukšanas instruktori, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) rīkotās bezmaksas apmācību programmas ietvaros, Talsos, Gulbenē un Rēzeknē vairāku dienu garumā apmācīja autovadītājus drošai auto vadīšanai ziemas apstākļos. Ar prieku ziņojam, ka Latvijā šobrīd ir par 259 autovadītājiem vairāk, kuri apguvuši drošas braukšanas pamatus un auto vadīšanas iemaņas bīstamos apstākļos!

Grupu nodarbībās, individuāli strādājot ar dalībniekiem, tika stāstīs par drošas braukšanas pamatiem, bīstamām situācijām uz ceļa, kā arī par pareizu auto riepu izvēli. Savukārt praktisko uzdevumu laikā autovadītāji apguva pareizas bremzēšanas iemaņas, izprotot, cik svarīgi ir laicīgi bremzēt un kā novērtēt bremzēšanas ceļa garumu. Dalībnieki izpildīja vingrinājumus ar šķēršļu apbraukšanu, izvairīšanos no sadursmēm un automašīnas kontroli sānslīdes gadījumos.

Vislielākā dalībnieku atsaucība bija Latgales novada pilsētā Rēzeknē, kur kopumā tika apmācīti 100 autovadītāji. Gulbenē nodarbības apmeklēja 71 autovadītājs, savukārt Talsos tie bija 88 autovadītāji, kuri izmantoja iespēju bez maksas apgūt drošas braukšanas iemaņas.

 

Pēc aizvadītajām nodarbībām, sporta kompleksa „333” instruktori stāsta: “Ceļu satiksmes negadījumus nereti sāk analizēt tikai pēc tam, kad nelaime jau notikusi. Taču pēc šīm nodarbībām esam gandarīti, ka nodarbību laikā cilvēki izrādīja padziļinātu interesi un vēlmi apgūt drošas auto vadīšanas iemaņas, tādejādi pasargājot gan sevi, gan apkārtējos no iespējamā negadījumaPatiesi priecē, ka pēc nodarbībām dalībnieki izteica pateicību un pozitīvas atsauksmes, ka šāda veida apmācības tiek organizētas tieši viņu pilsētās. Taču pats būtiskākais – dalībnieki atzina, ka ir apguvuši svarīgas iemaņas un nu jūtas kā drošāki un pārliecinātāki satiksmes dalībnieki, saskaroties ar mainīgiem ziemas laikapstākļiem. ”

Sporta komplekss “333” izsaka pateicību visiem dalībniekiem par izaicinājuma pieņemšanu un iespējas izmantošanu, lai kļūtu zinošāki un drošāki autovadītāji, tādejādi palīdzot uzlabot kopējo satiksmes drošību uz Latvijas ceļiem. Paldies pašvaldībām par uzņemšanu un projekta realizēšanu sava novada iedzīvotājiem!

 

Aicinām rūpīgi sekot līdzi informācijai CSDD mājas lapā un Facebook profilā, lai uzzinātu par iespēju pieteikties nākamajām bezmaksas nodarbībām. Ziema vēl nav beigusies, tiklīdz iestāsies ziemoti laikapstākļi, tā šādas nodarbības atkal tiks rīkotas. Mazliet pacietības un uz drīzu tikšanos!

Video atskats no CSDD drošas braukšanas apmācībām:

Rēzekne:  http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/19.01.2017-autovaditaji-apgust-drosu-brauksanu-ziema.id88981/

Talsi:  http://www.talsutv.lv/video_type/drosa-brauksana-ziema/

 

Посоветуй это мероприятие
0

Хочешь оставить комментарий по этой статье?

Kvalitātes vadība Atsauksmes