News

SWS Sprint Cup startē 15.aprīlī kopā ar Openkart čempionāta 3.posmu

Svētdien, 15.aprīlī, Openkart viesosies vienā no galvenajām Latvijas trasēm - Sporta kompleksā "333", kur vienlaikus ar čempionāta 3.posmu notiks arī pasaulē lielākās kartinga kopiemas veidotā SODI WORLD SERIES SPRINT CUP Latvijas nacionālās atlases 1.posms un sāksies cīņa par ceļazīmi uz Pasaules finālu, kas provizoriski notiks 2019.gada pirmajā pusē. Iepriekšējos trīs gados SWS Sprint Cup sacensības organizēja Sporta komplekss "333", bet šogad tieši Sprint Cup Latvijas atlases rīkošanā tika izveidota sadarbība ar amatieru kustību Openkart, lai atlasē cīnītos paši labākie Latvijas īres kartinga braucēji. 

Sodi World Series kā pasaules lielākā īres kartingu ražotāja franču kompānijas Sodi veidota pasaules lielākā hobijkartinga braucēju kopiena, kuru apvienota vienota sacensību un rezultātu uzskaites sistēma, bet galvenais mērķis ir cīņa par iekļūšanu Pasaules finālā. SWS pirmo reizi dienasgaismu ieraudzīja 2010.gadā un pirmais fināls notika 2011.gadā, šis būs jau devītais gads, kad tiek rīkots šāds milzīgs pasākums, kurā savs stāsts ir arī Latvijas kartingistiem.

Latvieši SWS Pasaules finālos

SWS Sprint Cup Latvijas atlase tiek rīkota kopš 2015.gada, kad ceļazīmi uz Pasaules finālu izcīnīja Jānis Petrānis, toreiz Parīzē 77 dalībnieku konkurencē Jānis sacīkstes pabeidza 54.vietā. Junior ieskaitē ceļazīmi izcīnīja Ričards Freibergs, kuram finālā 24.vieta no 40 dalībniekiem. Gadu vēlā Latvija tika pārstāvēta ne tikai Sprint Cup un Junior Cup, bet arī Endurance Cup ieskaitē. Atkal Parīzē notikušajā finālā Sprint Cup Latviju pārstāvēja Dāniels Lācis, kuram 48.vieta, Kristam Zideram Junior ieskaitē 13.vieta 21 dalībnieka konkurencē, bet komandai "Baltie", kas pārliecinoši uzvarēja Latvijas atlasi ar trim Openkart čempioniem Andreju Laipnieku, Krišu Jaunzemi, Kristapu Grīnieku un arī Hariju Cīruli sastāvā 22 komandu konkurencē 17.vieta. Šogad jūnijā Lignano (netālu no Venēcijas) Itālijā Latviju Sodi World Series Sprint Cup Pasaules finālā pārstāvēs Andrejs Laipnieks, bet Junior Cup atkal Ričards Freibergs. Abi braucēji ir ar iespaidīgu pieredzi, Andrejs ir bijis arī RedBull Kart Fight Pasaules čempions, 2015.gadā izcīnījis Openkart titulu, piedalījies SWS finālā Endurance Cup ieskaitē, pērn decembrī "Openkart Energy Latvia" komandas sastāvā atveda Latvijai 11.vietu prestižajās Dubajas 24 stundu sacīkstēs, uzvarēja janvārī Openkart kausa izcīņā un patreiz ir līderis Openkart čempionāta kopvērtējumā. Savukārt Freibergs pērn izcīnīja pirmo Openkart čempionāta uzvaru, gadu noslēdzot augstajā sestajā vietā, bet Izaicinājuma kausa ieskaitē Ričards izcīnīja otro vietu.

Svarīgākais par dalību SWS Sprint Cup

 • SWS Sprint Cup var pieteikties visi braucēji, kuri ir vismaz 15 gadus veci un tie, kuri 2018.gadā kļūs 15 gadus veci. Pēdēji starp citu varēs piedalīties arī Junior Cup. Dalībnieki, kuri ir jaunāki par 15 gadiem, Openkart 3.posmā varēs piedalīties tāpat kā līdz šim.
 • 2018.gada sezonas laikā SWS Sprint Cup posmi notiks Sporta kompleksa "333" abās trasēs, kā arī "333 Spice" vienlaikus ar Openkart čempionāta vai Attīstības līgas posmiem, katram braucējam ņems vērā labākos 10 ieskaites braucienu rezultātus pēc izcīnītajiem punktiem.
 • Katra Openkart čempionāta posma ietvaros notiks divas SWS Sprint Cup ieskaites, savukārt katra Openkart Attīstības posma ietvaros notiks viena SWS Sprint Cup ieskaite.
 • Par dalību SWS Sprint Cup papildu maksa netiek ieturēta, taču reģistrācija SWS sacensībām ir brīvprātīgi obligāta.
 • Reģistrējoties dalībai Openkart čempionāta 3. posmam dalībnieks NETIEK automātiski reģistrēts arī SWS Sprint Cup. Lai to izdarītu katram dalībniekam pašam jāveic sekojošo soļi - tie, kas to darījuši jau zina, tie, kas nav, tiem šeit ir jāiegūst Drivers Identification Number (DIN) - http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-drive...
 • Kad e-pastā ir veikta konta verifikācija jāatrod pie Races SWS Sprint Cup 333 trasē 1.posms un jāpiesakās. Pieteikšanās ir OBLIGĀTI jāveic vēlākais iepriekšējā dienā pirms sacīkstes. Jāreģistrējas uz abām ieskaitēm, bet jāņem vērā, ka dalības maksa ir 40 EUR par abām ieskaitēm kopā. 
 • Rezultāti tiks ielādēti un būs redzami SWS mājalapā, tur arī būs redzams nacionālais rangs. SWS Sprint Cup rezultātus dublēsim arī openkart.lv mājaslapā.

Kalendārs

Pilns sezonas kalendārs vēl tiks izziņots, bet šobrīd prognozēts tiek sekojošs grafiks:

 • SWS 1.posms - 15.04.2018, svētdiena, Jaunā trase. Vienlaikus ar Openkart čempionāta 3.posmu.
 • SWS 2.posms - 19.06.2018, otrdiena, Lielā trase. Vienlaikus ar Openkart čempionāta 7.posmu.
 • SWS 3.posms - 28.06.2018, ceturtdiena, Spices kartinga trase. Vienlaikus ar Openkart Attīstības līgas posmu.
 • SWS 4.posms - 02.08.2018, ceturtdiena, Jaunā trase. Vienlaikus ar Openkart Attīstības līgas posmsu.
 • SWS 5.posms - 23.08.2018, ceturtdiena, Jaunā trase. Vienlaikus ar Openkart čempionāta 11.posmu. 
 • SWS 6.posms - 30.08.2018, ceturtdiena, Jaunā trase. Vienlaikus ar Openkart Attīstības līgas posmu. 
 • SWS 7.posms - 04.10.2018, ceturtdiena, Jaunā trase. Vienlaikus ar Openkart čempionāta 14.posmu.
 • SWS 8.posms - 25.10.2018, ceturtdiena, Jaunā trase. Vienlaikus ar Openkart Attīstības līgas posmu. 
 • SWS 9.posms - 17.11.2018, sestdiena, Jaunā trase. Vienlaikus ar Openkart čempionāta 17.posmu.

Starptautiskais SWS nolikums  SODI WORLD SERIES OVERALL REGULATIONS

Katra SWS Sprint Cup posmā atsevišķi tiks apbalvoti ar medaļām un diplomiem 3 labākie braucēji pēc 2.ieskaites rezultātiem.

Ceļazīmes ieguvējam tiek garantēta SWS Sprint Cup Pasaules fināla dalības maksas apmaksāšana un apmaksāti ceļa un apmešanās izdevumi (apjoms tiks noteikts vēlāk).

Iesaki šo pasākumu
0

Vēlies izteikt komentāru par šo rakstu?

Kvalitātes vadība Atsauksmes