News

Aizvadīta „333 Kartinga skola” desmitā sezona

30. augustā sporta kompleksā „333” tika aizvadīta noslēdzošā nodarbība desmitajai „333 Kartinga skola” sezonai, kuras ietvaros audzēkņi piedalījās sacensībās, klātienē iepazinās ar dažādiem sacīkšu auto un meta nebijušu izaicinājumu arī vecākiem – piedalīties tētu un mammu kartingu sacensībās.

Pēc sezonas noslēguma „333 Kartinga skola” treneri atzīst, ka ar katru nodarbību audzēkņi ir ievērojami progresējuši gan fiziskās sagatavotības, gan kartinga vadīšanas ziņā, kā rezultātā ir identificēti vairāki absolventi, kuriem ir potenciāls veiksmīgi turpināt iemaņu pilnveidošanu jau profesionāla sportista līmenī.

  
  

„333 Kartinga skola” noslēguma sacensībās šogad ātrākie absolventi bija Haralds Stumps, Kitija Jeršova, un William Austwick. Haralds un Kitija šogad bija arī to audzēkņu vidū, kuri saņēma Ropažu novada pašvaldības stipendiju dalībai nodarbībās. Sacensību fināla braucienu rezultāti:   A FINĀLS   B FINĀLS

Šajā sezonā bija novērojama arī būtiska vecāku iesaiste, līdz ar to nodarbību noslēgumā „333 Kartinga skola” organizatori deva iespēju vecākiem pilnvērtīgi izjust viņu bērnu piedzīvoto, izaicinot vecākus sacensties kartingu braucienos savā starpā.

  

 Motivācijas sistēma sekmējusi audzēkņu panākumus
Atskatoties uz aizvadīto sezonu, treneri atzīst, ka šogad būtisku lomu audzēkņu progresa veicināšanā ir bijusi jaunizveidotajai motivācijas sistēmai. Tās ietvaros par uzcītīgu līdzdalību nodarbībās audzēkņi krāja punktus un kā apbalvojums tika sniegta iespēja piedalīties dažādās sporta kompleksa „333” sarūpētās atrakcijās un pārsteigumos. Audzēkņi izbaudīja braucienu ar džipu Offroad trasē, kā arī piedzīvoja braucienu ar rallijkrosa auto 333 lielajā trasē, esot blakus vienam no Latvijas labākajiem autosportistiem - Reinim Nitišam.

„333 Kartinga skola” metodoloģiskais vadītājs un treneris Otto Birznieks stāsta: „ Šajā sezonā lielu nozīmi pievērsām audzēkņu disciplīnai un pakāpeniskai iemaņu apgūšanai. Treneru un nodarbību vadītāju vārdā varu teikt, ka esam lepni ar audzēkņu sasniegumiem, jo ikviens, kurš regulāri apmeklēja nodarbības, ievēroja treneru padomus un koncentrējās uzdevumu veikšanai, sezonas laikā ir sasniedzis ievērojamu progresu. Arī izveidotā un sezonas laikā realizētā motivācijas sistēma ļāva lielākajai daļai audzēkņu izpildīt „333 Kartinga skolas” rezultātu kvalitātes normatīvus, kā rezultātā viņiem tiks izsniegtas Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) sportista licences. Šādas licences piešķiršana no mūsu puses apliecina, ka jaunais sportists ir ieguvis atbilstošu teorētisko un praktisko bāzi, lai izvērtētu turpmāko autosporta karjeras attīstību un ņemtu dalību jau profesionāla līmeņa sacensībās ar konkurētspējīgiem rezultātiem.”

 Praktiskajās nodarbībās iegūts autosportista sagatavotības līmenis
Sezonas nodarbību laikā audzēkņi tika sadalīti divās vecuma grupās, un, pateicoties plašajam kartingu parkam, visi audzēkņi guva bagātīgu braukšanas pieredzi. Inguss Žvibulis un Mārtiņš Krūze, „333 Kartinga skola” treneri, norāda, ka šāda iespēja sekmēja strauju progresu praktisko iemaņu apgūšanā. Kartingu treniņi lielāku grupu ietvaros audzēkņiem sniedza jaunu pieredzi un līdzīgas izjūtas kā profesionālās sacensībās. Audzēkņi iemācījās ievērot disciplīnu attiecībā pret citiem braucējiem un pārdomāti kontrolēja savas braukšanas manieri.

 Paralēli autosportista iemaņu un zināšanu iegūšanai, „333 Kartinga skola” audzēkņi katrā nodarbībā veica fiziskās sagatavotības uzdevumus, kas veicināja viņu izturības, spēka un ķermeņa uzbūves stiprināšanu. Visi audzēkņi kopīgi skrēja krosu, veica rīta rosmi un dziļās muskulatūras stiprinošus uzdevumus, kā arī veidoja kopējo komandas saliedētību, spēlējot sporta spēles. Treneri šogad novēroja spēcīgu audzēkņu savstarpējo saliedētību un draudzību.

Īpašs viesis „333 Kartinga skola” nodarbībās šogad bija izaugsmes treneris Andžejs Reiters, ar kuru kopā audzēkņi strādāja pie komandas saliedēšanas, uzticēšanās un ātruma reakcijas treniņiem. Vērojot audzēkņu progresu sezonas laikā, Andžejs Reiters norāda: „ Šādas nodarbības visas vasaras garumā jauniešiem ir ļoti būtiskas – tās ļauj viņiem kļūt apzinātiem un izjust, kā savs lēmums un rīcība ietekmē viņa rezultātus. Tas ir ticības treniņš saviem spēkiem, kas ir būtiski turpmākās personības attīstība. Esmu ļoti priecīgs, redzot, ka ar katru nodarbību bija ievērojams progress bērnu rezultātos, kas nav tikai profesionālu un pieredzējušu treneru nopelns. Tas lielā mērā ir mērķtiecīgs bērna progress, ko sekmējusi mācība pašam izvērtēt un pieņemt savu lēmumu. „333 Kartinga skola” ir vide, kurā audzēkņiem ir iespēja mācīties no zinošiem un praktiskas pieredzes bagātiem pasniedzējiem, kuri ikvienā situācijā ar praktisku piemēru parādā, kā labāk rīkoties konkrētās situācijās. Tas, vai audzēknis ieklausās padomos, ir tiešā veidā novērojams viņu rezultātos.”

 

 

Treneri aicina turpināt uzturēt iegūto sagatavotību
Šīs vasaras laikā „333 Kartinga skola” nodarbību ietvaros audzēkņi ir ieguvuši labu fiziskās sagatavotības un praktisko iemaņu bāzi. Lai saglabātu iegūto formu, treneri aicina audzēkņus turpināt būt fiziski aktīviem arī rudens un ziemas periodā, pavadīt laiku svaigā gaisā un uzcītīgi veikt apgūtos vingrinājumus. Savukārt, lai neaizmirstu iegūtās kartinga vadīšanas iemaņas, apkārtējo apstākļu ietvaros censties turpināt braukt ar kartingiem.

Tāpat aicinām arī vecākus turpināt izzināt savu atvašu progresu nodarbībās un ikdienas gaitās, un atbalstīt un motivēt viņus jaunu mērķu sasniegšanai!

Savukārt tie „333 Kartinga skola” 2016. gada audzēkņi, kuri vēlas pārbaudīt savu sagatavotību sportista līmenim, tiek aicināti piedalīties komandas „333 Autosport” rīkotajos testos ar sporta kartingiem. Soli pa solim nodarbību laikā ir likti pamati iespējai uzsākt profesionāla sportista karjeru. Šie testi tiek rīkoti kā nākamais solis, lai dotu iespēju izvērtēt savas spējas un vēlmi turpināt gaitas profesionālā autosporta līmenī!

 Paldies par atbalstu un dalību
„333 Kartinga skola” komanda izsaka lielu pateicību visiem audzēkņiem un viņu vecākiem par veiksmīgi aizvadītu desmito sezonu! Tāpat pateicība tiek izteikta arī Ropažu novada pašvaldībai par finansiāla atbalsta sniegšanu dalībai nodarbībās 11 Ropažu novada audzēkņiem: Rinaldam Paulam Spriņģim, Kristapam Stumpam, Haraldam Stumpam, Kitijai Jeršovai, Beatrisei Mužikai, Beatrisei Strēlniecei, Helēnai Garkājai, Alisei Līgai Grāmatiņai, Markam Jeršovam, Eduardam Gulbim un Patrīcijai Mužikai.

Esam lepni par jaunas sadarbības partnerības izveidošanu ar „LMT Autosporta Akadēmija”, kas nodrošināja stipendiju trīs labākajiem šīs sezonas audzēkņiem!

„333 Kartinga skola” komanda ceru uz tikšanos jau nākamajā sezonā, un aicina 2017. gada pavasarī sekot līdzi informācijai sporta kompleksa „333” mājas lapā un Facebook profilā, kur tiks ievietota jaunās sezonas pieteikuma anketa.

 
Iesaki šo pasākumu
0

Vēlies izteikt komentāru par šo rakstu?

Kvalitātes vadība Atsauksmes