Aktuāli

„333 Kartinga skola” sezona pusē – audzēkņu starpā līdzvērtīgas cīņas un spēcīga mērķtiecība rezultātu sasniegšanai

Desmitā jubilejas gada „333 Kartinga skola” sezona ir pusē, tāpēc treneri sniedz savu redzējumu par līdz šim paveikto, savukārt audzēkņi ir demonstrējuši apgūtās iemaņas un zināšanas, piedaloties „333 Kartinga skola”" pirmajās sezonas sacensībās.

 

 

 Audzēkņi uzrāda stabilu progresu un notiek līdzvērtīgas cīņas par labākajiem rezultātiem

Šo gadu treneri vērtē kā vienu no labākajiem audzēkņu disciplīnas un nodarbību apmeklētības ziņā „333 Kartinga skola” vēsturē. Regulārais nodarbību apmeklējums ir rezultējies stabilā un ievērojamā audzēkņu progresā gan fiziskās sagatavotības, gan braukšanas rezultātu ziņā.

 Otto Birznieks, „333 Kartinga skola” metodiskais vadītājs un treneris, stāsta: „Strādājot grupās ar jauniešiem, ir novērojams ātrs un vienmērīgs progress visu audzēkņu uzrādītajos rezultātos. Līdz ar to ir nebijusi sīva un vienlīdzīga savstarpējā konkurence par rezultātiem, kas audzēkņiem sniedz papildu motivāciju un vēlmi sasniegt vēl vairāk. Protams, līderu grupiņā ir audzēkni, kuri „333 Kartinga skola” apmeklē jau trešo un pat ceturto gadu pēc kārtas, taču straujiem soļiem viņiem trasē  pietuvojas arī pārējie audzēkņi. Šobrīd ātrāko braucēju grupiņā audzēkņi cīnās sekunžu desmitdaļu un pat simtdaļu robežās par ātrākajiem rezultātiem un līdera pozīciju. Savukārt jau nākamā braucēju grupiņa ar katru nodarbību pietuvojas šo audzēkņu rezultātiem, samazinot atšķirību līdz pat 0,5sec!

 Pirmajās aizvadītajās „333 Kartinga skola” sacensībās 1. vietu izcīnīja Kitija Jeršova, kura arī ir viena no Ropažu novada pašvaldības stipendijas saņēmējiem, 2. vietu ieņēma Daniils Veriņš un 3. vietu – Daniels Ivančikovs.

 

Sekmīgi apgūta teorija un nopietna attieksme pret mācībām

Katrā kartinga skolas nodarbībai ir sava dienas tēma un kritēriji, pēc kuriem noris nodarbība. Līdz šim jauniešiem nodarbības ir bijušas saistītās ar tādām tēmām kā trajektorija, apdzīšana un bremzēšana, kā arī ir pildīts kontroldarbs un aizvadītas pirmās sacensības.

Treneri atzīst, ka metodiskā ziņā, jau šobrīd jaunieši ir apguvuši vairāk nekā iepriekšējos gados. Tas skaidrojams gan ar regulāru nodarbību apmeklējumu un disciplīnu, gan neierasti pieaugušu domāšanu un nopietno attieksmi. Audzēkņos ir novērojama motivācija un vēlme apmeklēt nodarbības, lai ar katru reizi viņi progresētu aizvien vairāk. Tāpat teju visus audzēkņus šogad raksturo viena īpašība – centība! Neskatoties uz apkārtējiem apstākļiem vai noskaņojumu, ikvienā nodarbībā audzēkņi cenšas un nepadodas.

 

 Punktu un bonusu sistēma sevi attaisno

Jaunā punktu skaitīšanas un bonusu sistēma, kas tika iedibināta šogad, ir nodrošinājusi audzēkņiem stabila motivācijas līmeņa saglabāšanos, disciplīnas ievērošanu un pilnvērtīgu līdzdalību visās nodarbību aktivitātēs.

Audzēkņi izprot sistēmu, kā iegūt nodarbībā iespējamo maksimālo punktu skaitu un kā punkti var tikt atņemti par nepiedalīšanos nodarbībās vai pārkāpumiem un treneru norādījumu neievērošanu.
Pēc pirmās punktu atskaites, 20 sekmīgākie audzēkņi kā apbalvojumu saņēma braucienu ar džipu 333 Offroad parkā.

Fiziskās sagatavotības laikā attīsta dziļo muskulatūru

Lai uzlabotu audzēkņu vispārējo fizisko sagatavotību un izturību, katrā nodarbībā audzēkņi skrien krosu. Savukārt, lai stiprinātu dziļo muskulatūru, tiek veikti speciāli vingrinājumi. Tāpat ar audzēkņiem kopā tiek strādāts pie specifisku ķermeņa zonu fiziskās sagatavotības, lai stiprinātu izturību, braucot ar kartingiem.

Fiziskās sagatavotības treneri stāsta, ka nodarbībās uzdevumus izpildīt var visi. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir novērojams progress vispārējās fiziskās sagatavotības līmenī, it īpaši starp tiem audzēkņiem, kuri „333 Kartinga skola” apmeklē jau vairākus gadus pēc kārtas.
Lai audzēkņi varētu turpināt strādāt pie izturības un muskulatūras stiprināšanas arī ārpus nodarbībām, katram audzēknim ir izsniegta 16 vingrojumu programma, ko iespējams veikt arī mājās.

Sekmīgākie audzēkņi saņem stipendiju

„333 Kartinga skola” vadība izsaka pateicību Ropažu novada pašvaldībai par sniegto atbalstu un nodrošinātajām stipendijām 11 Ropažu novada bērniem dalībai šī gada nodarbībās. Visi audzēkņi, kuri ir saņēmuši stipendiju, regulāri apmeklē nodarbības un uzrāda progresu ar katru reizi. Ir novērojama arī papildus iesaiste no vecāku puses, lai palīdzētu bērniem apgūt un pilnveidot teorētiskās un praktiskās iemaņas.

 Lai motivētu audzēkņus visas sezonas garumā, šī gada jaunums „333 Kartinga skola” audzēkņiem ir iespēja saņemt stipendiju sezonas noslēgumā. Desmitajā „333 Kartinga skola” norises gadā tai ir pievienojies jauns sadarbības partneris - „LMT Autosporta Akadēmija”, kas trīs sekmīgākajiem un visvairāk progresējušajiem audzēkņiem piešķirs stipendiju, tādejādi sedzot šī gada dalības maksu „333 Kartinga skola” nodarbībās.

 

 

Iespēja uzlabot pilnveidot un pārbaudīt braukšanas iemaņas sacensībās

Katru otrdienu pēc „333 Kartinga skola” nodarbībām 333 trasē norisinās arī pasaules lielāko īres kartingu sacensību Sodi Worl Series (SWS) JUNIOR CUP ieskaites sacensības jauniešiem vecumā no 10 -14 gadiem. Sezonas ieskaites uzvarētājs saņems iespēju pārstāvēt Latviju pasaules lielajā finālā.

Sacensību reģistrācija - 17:00,
Starts - 18:00.
Dalība – 35 EUR (333 Kartinga skolas audzēkņiem), 40 EUR (citiem braucējiem)

Foto (Krista Kristapsone): https://photos.google.com/share/AF1QipNBDIFoUudhnigWmpxZ0RcLk-Ed0nMj7TGP2QsmjqKtoTZpxYvv3xu7Zdqjo4XwAw?key=QXQyQjVqSXp4V1JlVExRSmFucl92cTRWWTFiNFhn

Iesaki šo pasākumu
0

Vēlies izteikt komentāru par šo rakstu?

Kvalitātes vadība Atsauksmes